A meggyes krémhez:
· 2 üveg meggybefőtt
· 1 csomag vaníliás pudingpor
· 1 csomag puncs pudingpor
· 6 evőkanál cukor
A tejszínes krémhez:
· 5 dl habtejszín
· 1 púpos evőkanál zselatinpor
· 1 dl víz
· 2 evőkanál cukor
· 4 evőkanál rumaroma, reszelt csoki a tetejére
Életem első Fekete-erdő tortája. Tegnap sütöttem és már csak egy-két szelet maradt belőle, jelentem, nagyon finomra sikeredett. Sok receptet végigolvastam, mire összegyúrtam a magam elképzeléseit.
Miután megsütöttük a kakaós tortaalapot és hagytuk kihűlni egy hosszú, éles késsel vágjuk három lapra. Fontos, hogy az alsó lap egy kicsit vastagabb legyen a többinél és nagyon egyenes. Elég sok anyagot kell elbírnia. Házi meggybefőttet használtam, ami elég édes és fűszerezett volt, a meggyléhez nem kellett már semmit adagolni. Ha bolti befőttet használunk, nyugodtan ízesítsük kedvünk szerint további cukorral, illetve őrölt fahéjjal. A meggyes krém elkészítésekor először is kimagozzunk egy üvegnyi meggyet. A maradékot felhasználjuk a díszítésnél, illetve a gyerekek nagyon örültek egy kis plusz meggynek :-) 6 dl meggylevet felfogunk, ennyi kell a puding készítéséhez. A két pudingport összekeverjük, hozzáadjuk a cukrot és néhány evőkanál meggylével csomómentesre keverjük. Majd hozzáadjuk a többi levet is és takarékon, gyakori kevergetéssel besűrítjük. Ne hagyjuk magára, mert könnyen leéghet, becsomósodhat. Ha besűrűsödött, keverjük bele a meggyszemeket és hagyjuk langyosra kihűlni. Ezalatt elkészítjük a tejszínes krémet.
Az utóbbi időben növényi alapú habtejszínt használok, Hulalát, név szerint, nagyon megtetszett az íze, külön cukrozást nem is nagyon igényel, könnyen felverhető és jó kemény állagú. A habtejszínt felverjük, ízlés szerint adhatunk hozzá egy-két evőkanál cukrot. A zselatinport egy dl hideg vízben áztatjuk, majd lassú tűzön felolvasztjuk, forrnia nem szabad. Kevergetve lehűtjük egy kissé, majd hozzáadva egy kanál habot, jól átkeverjük, majd az egészet belecsorgatjuk a tejszínhabba és átkeverjük.
Ha meggyes puding már kezd dermedni, elkezdjük a torta rétegezését. A alsó lapot meglocsoljuk néhány kanálnyi meggylével, amibe előzőleg belekevertük a rumaromát. Használhatunk rumot is, van aki pálinkával locsolja meg a tortát, de nálunk a gyerekek miatt maradt az aroma. A puding felét elsimítjuk a tortalapon, erre kerül egy adagnyi tejszínhab, pontosan nem mértem ki, hogy mennyi, de kb. az egész 1/3-a. Erre jön a második tortalap, óvatosan tegyük rá, nehogy a töltelék kifolyjon. Ha úgy látjuk, hogy a puding még nem elég kemény és folyna ki oldalt, akkor inkább várjuk 10-15 percet és csak utána tegyük a második lapra a többi tölteléket. Ugyanilyen sorrendben, meggyes puding, rá a tejszínhab és a torta teteje. A megmaradt tejszínhabbal bevonjuk az egész tortát, a tetejét habzsák segítségével körbedíszítjük, kirakjuk meggyszemekkel és megszórjuk reszelt csokival. Néhány órára hűtőbe tesszük, hogy megdermedjen és szeleteléskor ne essen szét.
Jöttem én is hozzád látogatóba. Na, azért itt is van mit olvasgatni! Nagyon jó receptjeid vannak. Csak párat néztem meg, de átolvasom majd a blogodat. A torta istenien néz ki!
VálaszTörlésSzia, üdv nálam! Örülök, hogy tetszik, és köszönöm :-))
VálaszTörlésMesebeli! remélem megkóstolhatom!Nagyon ügyes vagy !
VálaszTörlésEz a torta nagyon szép,sajnos én még kezdő vagyok tortában is.Habár nem vagyok egy mai lány.:):)
VálaszTörlésNévtelen! Köszönöm. Ha megsütöd, akkor biztosan :-)
VálaszTörlésMellissina! Nem nagy ördöngösség, ha jól sikerül a tortalap, akkor a krémek összeállítása is menni fog, tényleg nem bonyolult. Próbáld ki, aztán írd meg, hogy sikerült!
Ez a torta egyszerűen gyönyörűűű :)
VálaszTörlésKöszönöm!
Törlés